категорија
Wind Resistance Rowing Machine/Air Rower

Споделете го производот во вашиот:
  • Concise and clear one-key operation

  • Silent, beautiful, stylish

  • Fast 16 levels resistance adjustment button

  • Ergonomic cushion groove design

  • 6-stage adjustable anti-skid pedal



Параметар на производот
Точка бр YL-FW-905
пакување Големина Plywood Box: 1650*710*295mm
Користење на големина 235 450 * * 1000mm
Отпор Magnetron Wind Resistance
Ниво на отпор 16 Нивоа
Method Adjust Resistance Panel&Handle Wireless Adjustment
Slide Material Stainless Steel Rail
Folding Moving Foldable Front Wheel Movement
Напон 220V
Големина на екранот 7"LCD blue display
Срцева стапка монитор Wireless Heart Rate Testing
Носива 150kg
Нето маса 50kg
Бруто тежина 55kg


Карактеристики

The 7-inch LCD display is simple and easy to read, suitable for all ages.

Power saving mode: when the display is turned on, it will automaticallyshut down when it detects no buttons or paddle pulls for 1 minute.

Stainless steel grid fan.

Compatible with human muscle tissue, comfortable and docile.Tireless sedentariness.

Suitable for 22-45 size feet.



контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта