категорија
Одбор за рамнотежа на дрво

Споделете го производот во вашиот:
  • Natural wood board surface, high-quality high-strength plywood, high strength, good elasticity, not easy to deform, strong bearing capacity.
  • The spherical base point design supports 360-degree rotation, and the inclination is good and comfortable to use.
  • Reinforced with screws, can bear up to 200KG.
  • The frosted surface increases the contact surface and is not easy to slip.
Опис на производот

Главните функции на wooden balance board се:
1. Stimulate postural conditioning, strengthen the stability of vestibular organs, and improve body balance;
2. Prevent ankle and knee joint loss and strengthen muscle strength;
3. Enhance the strength of the waist and abdominal muscles, and build the buttocks muscles;
4. Post-balance rehabilitation training for hemiplegia and stroke4

Параметар на производот

Број на модел YL-FT-133
материјал WOODEN+PP
големина 39 * 8cm
функција бодибилдинг
Општа боја Black or Customed Surface
MOQ 200pcs
логото Прилагодено лого Прифати
Товар NANTONG/SHANGHAI
Пакување 1pcs/color box
користење Вежба за фитнес
Карактеристики

3

video

стоки_видео

Пакување
Each Tricep Rope Set in 1PC/COLOR BOX OR BROWN BOX
недефиниран
Надворешна картон
контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта