категорија
Стап за ролери за мускули со притисок на точка за масажа на ткиво

Споделете го производот во вашиот:
  • Користете за време пред или после тренинг за да помогнете во спречување на болка и повреда
  • Ја намалува болката и го подобрува обновувањето на ткивото
  • Ја потиснува и намалува чувствителноста и болката на тригер точката
  • Ја намалува невромускулната хипертоничност
  • Ги намалува вкупните ефекти на стресот врз системот за движење
  • Одлична алатка за секоја домашна терапија рутина
  • Алатката за мускулна масажа е високо препорачана од спортисти (тркач, пливач, градител на тело, велосипедист...), лични тренери, физиотерапевти, хиропрактик и нивните пациенти за нејзината ефикасност и неверојатен резултат
Опис на производот

Durable Massage Roller: PP Handle + TPR Anti-slip Mat + Steel Tube Center Shaft.

ОБОЛУВАЊЕ НА БОЛКАТА И БОЛКАТА: Користете го мускулниот ролер пред и после физичката активност ќе го забрза закрепнувањето на мускулите и ќе ги растера ефектите на млечната киселина по активноста и драматично ќе ја подобри вашата сила, флексибилност и издржливост.

БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ: Спречува скапи повреди и го скратува времето за опоравување. Употреба на четворки, тетиви, телиња, стапици, рамења, вратот, долниот дел на грбот и многу повеќе! Ослободете ги тригерните точки, зголемете го протокот на крв и помагајте миофасцијално ослободување од грчеви, болки, болки во зглобовите.

БЕЗ ЧИСТЕЊА: Овој мускулен валјак е изграден со цевка со цврсто јадро, а запчаниците се дизајнирани со дизајн на шарите. За разлика од другите, јазот помеѓу нашите брзини е специјално дизајниран за да не испуштате посебен шум кога го користите.

РАЧКА ПРОТИВЛИЗГУВА: Премиум полипропиленска рачка со термопластична гумена анти-лизгачка подлога ви помага да ги удирате точките на телото кои тешко се допираат и овозможува едноставна самомасажа.


Параметар на производот

Точка бр. YL-MR-203
материјал PP + TPR
големина X x 17.7 2 2 инчи
Боја Прилагодено
логото Прилагодено лого
Пакување 1P/кутија во боја
video

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта