категорија
Лента за боксерска рака Заштитник за боксерски завој Прилагодени обвивки за кикбокс

Споделете го производот во вашиот:
  • Breathable & Extra soft-cotton and polyester mix woven makes the wraps more breathable and extra soft

  • Semi-elastic-ensuring full protection to your hands while comfortable.

  • Optional size-can be customized 3m/4m/5m for variety usage.

Параметар на производот
Број на модел YL-FW-630
материјал Памук / полиестер
големина 3/4/5m*2.5m
Боја black, red,white, blue,white
логото Could add customized logo
MOQ 300pcs
OEM услуга Да
Достапно сертификација Да
Детали за пакување Each in a pp bag and many into a carton
Капацитет за производство 10,000pcs месечно
Примерско време

(1)3-7days-If need customized logo.

(2)within 2days- for existing samples


Карактеристики

Boxing strap has good protection, using high strength nylon and surface combination, so that the product has high ductility, good air permeability, feel comfortable. It protects the finger bones, wrist bones, and ligaments of the hand. It also holds the fist and prevents finger and wrist sprains. Can be repeated machine washing, washing more soft, more comfortable, prolong the service life. Application: Suitable for boxing, free combat, boxing, Taekwondo, Muay Thai MMA, fitness sports, etc


контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта