категорија
Боксерска рачна цел

Споделете го производот во вашиот:
  • Strong durability: PU material has the characteristics of wear resistance, corrosion resistance and tear resistance.

  • High elasticity: PU material can provide good elasticity and rebound force.

  • High safety: The boxer target can effectively reduce the risk of injury for boxers.

  • Lightweight and easy to carry: Boxer targets are usually lighter than traditional sandbags, easy to carry and move.

Параметар на производот

точка бр. YL- BX-115
име на продукт Boxing hand target
Боја Црно или како што е прилагодено
големина 18 * 21 * 4cm
материјал high elastic composite foam


Карактеристики

Boxer targets are usually made of PU material, which has a certain degree of hardness and elasticity. They usually consist of two parts: the handle and the bull's eye. The handle is usually made of metal or plastic material, which is used for boxers to hold and Control the position of the bullseye. The bullseye is made of PU material, which can provide different weights and hardness to meet the training needs of boxers of different levels.

Boxer targets can be used in different boxing training, such as speed training, strength training, reaction training, etc. Due to its light and easy-to-carry characteristics, the boxer target is also suitable for training needs in occasions such as home and gym.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта