категорија
Плоча за олимписка тежина од леано железо

Споделете го производот во вашиот:
  • Material: made from high-quality cast iron
  • Size: designed to fit onto an Olympic-sized barbell

  • Design:a classic design with a flat surface

  • Weight accuracy:designed with a high level of weight accuracy

  • Versatility:versatile and can be used for a wide range of exercises

Параметар на производот

Точка бр. YL-FW-104
Боја
црно / сиво
функција Тренинг за тело
ОЕМ Достапно
Место на потекло Jiangsu, Кина


Size range from 1.25-45kg,5lb-100lb
големина Дијаметар (мм) Дебелина (мм)
1.25KG 60 15
2.5KG 120 15
5KG 238 22
10KG 272 34
15KG 350 33
20KG 442 33
25KG
442 37.5
45KG 444 50.8


Карактеристики

Cast iron Olympic weight plates are a type of weightlifting equipment used in Olympic weightlifting and powerlifting competitions. These weight plates are made of solid cast iron and are designed to fit onto an Olympic-sized barbell.It is a durable, reliable, and versatile piece of weightlifting equipment that is essential for any serious strength training program.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта