категорија
Салата со гумена рачка за плочка Користете комерцијални дискови Плочи за тежина на браник со мрена

Споделете го производот во вашиот:
  • Using pure natural environmental rubber, no odor, suitable for home and gym use;
  • The product size is ergonomic and durable;
  • Standard color matching, complete specifications;
  • Thickened electroplated steel sleeve is used in the middle.
Опис на производот

High Density rubber plates with solid stainless steel insert can withstand repeated drops. They will not only protect any type of floors, but also protect your bars. Color coded based for easy identification. Weight is labeled in both pounds and kilograms. Good for strength training, weightlifting, crossfire, etc.

Bumper plates are constructed of high density rubber with solid stainless steel inserts that can withstand repeated drops and with minimal bounce.

Each bumper plate is color coded for easy identification and labeled in both lbs and kgs.


Параметар на производот

Точка бр. YL-FW-117
ГОЛЕМИНА
5/10/15/20/25KG
материјал RUBBER
функција Тренинг за тело
ОЕМ Достапно
Пакување Polybag +CARTON
Место на потекло Jiangsu, Кина
функција Gym use


Тежина
Боја ден
5kg
Греј 51mm
10kg
жолта 51mm
15kg зелена 51mm
20kg Сина 51mm
25kg Црвена 51mm


Карактеристики

No harm to body or environment.our raw material are all tested and strictly selected,they are all bale to pass test.Drop from 2.5 meters spring back will less than 20cm.Especially 5kg,10lbs can use singly in the barbell.We have different size and weight to choose from.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта