категорија
Боја мрена гума противтежина Парче за мрена со мала големина

Споделете го производот во вашиот:

1. Durable material: Made of high-density rubber material, it has strong durability.

2. Easy to install: Install on barbells, dumbbells and other fitness equipment, simple and easy to operate.

3. Adjustable weight: There are different weight specifications, users can freely choose and adjust the weight according to their own training needs.

4. Safe to use: The surface is smooth without sharp edges or angles to avoid damage to users or other equipment during training.

5. Wide usage: It can be used for various types of fitness training, such as muscle strength training, muscle endurance training and body shaping training, etc., and can meet the needs of different training goals.


Параметар на производот

Точка бр. YL-FW-116
функција Тренинг за тело
ОЕМ Достапно
Место на потекло Jiangsu, Кина
Тежина 0.5/1/1.25/1.5/2/2.5/5KG

ТЕЖИНА ДИАМЕТЕР ДЕБЕЛИНА
0.5KG Φ51.5 / 135мм 12.5mm
1KG Φ51.5 / 160мм 15mm
1.25KG Φ51.5 / 166мм 16mm
1.5KG Φ51.5 / 175мм 18mm
2KG Φ51.5 / 190мм 19mm
2.5KG Φ51.5 / 210мм 19mm
5KG Φ51.5 / 230мм 26mm
Карактеристики

The rubber coated weight plate is produced with new raw materials, which is safe, eco-friendly, odor-free, high-strength, anti-fall and anti-abrasion. It can be customized according to customer needs. It is a very practical fitness equipment accessory. It is durable, adjustable, safe, easy to install and has wide applicability. It can provide more diversified and personalized training options for fitness enthusiasts.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта