категорија
Комерцијална лента за трчање X10

Споделете го производот во вашиот:
  • Носиво 180 кг, големо носивост, поиздржливо и побезбедно.

  • Ултра тивок инвертер мотор со наизменична струја од 3.0 КС.

Параметар на производот
Точка бр YL-FW-902
пакување Големина

Кутија од иверица:2100*1000*430мm

Картон: 1150 * 1020 * 450 мм

Користење на големина 2030 950 * * 1570mm
Носива 180kg
Нето маса 178kg
Бруто тежина 252kg
Опсег на трчање 1500 * 600mm
Спецификација на кабелот за напојување 20A
Заштитник од преоптоварување 15A
Параметар на појасот за трчање 3310 * 600mm
Опсег на приказ на наклон 0-20%
Влезен напон на напојување AC 220V или 10%
Номинална моќност на моторот 3.0 КС (2.2 KW)
Моторна номинална фреквенција 50 HZ (4-100 HZ)


Карактеристики

Овој производ може автоматски да открие дефекти и да го прикаже соодветниот код за грешка.

Ролери со дијаметар од 88 mm, појас за трчање од 580 mm и дебелина од 25 mm, како и TFT екран на допир од 18.5 инчи (LED екранот е опционален), овој производ обезбедува неограничен приказ.

Панелот на овој производ вклучува дигитален USB-интерфејс, интерфејс за SD-картичка, приклучок за слушалки и hi-fi звучник.

Бес приказ на отчукувањата на срцето: 50-250 (време/мин). Сензор за следење на отчукувањата на срцето: ефикасно следете го отчукувањата на срцето и обезбедете ги вашите здрави спортови.


контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта