категорија
Производство на хакерски сквот фитнес опрема за сквотови

Споделете го производот во вашиот:
  • Во споредба со традиционалната несмасна форма, овој дизајн прифаќа овална цевка, која е повеќе стилска и дарежлива. Гумената рачка ја обвиткува тркалезната челична цевка, а алуминиумската заптивка на ракавот е додадена за подобро држење за тренирање на мускулите.
  • Одличен површински слој, мазно заварување.
  • Висококвалитетна челична цевка Q235.

  • Нашиот дизајн може да има добар безбедносен заштитен ефект со рачно влечење игла.

Опис на производот

Хак сквотови ви помагаат да го подобрите вашиот традиционален чучњев

Хак сквотови може да ви овозможат да кревате поголеми тежини

Ги гради вашите тетиви

Пробиените сквотови ја градат силата на јадрото


Параметар на производот

Точка бр. YL-FW-922
ГОЛЕМИНА
1920 1200 * * 1550mm
материјал Прилагодено
логото Достапно е прилагодено лого
Боја Црвена, жолта, сина
Пакување 1 ЕЕЗ/ ДРВЕНА ФУТКА
Карактеристики

1. Quad Акцент С. Ова е одлично ако сакате да изградите поголеми нозе. Нема да го добиете истиот ангажман на целото тело што доаѓа од сквотот со грб, но ако сте повеќе фокусирани само на градење мускули: хакните сквотови можеби се начин да се оди. 

2. Хак чучњевите ви помагаат да го подобрите вашиот традиционален чучњев Разговаравме како чучнувањето со грб може да биде крал на сите вежби, но ако сте нови во теретана, можеби сè уште не се чувствувате подготвени за нив. Традиционалниот сквот бара совршена форма за правилно да се изврши. Придобивката од хакерскиот сквот е тоа што ви помага да го научите движењето и како мускулите ќе бидат насочени.

3. Хак сквотови може да ви овозможат да кревате потешки тежини Ако сте изведувале хакерски чучњеви некое време, може да забележите дека вашата сила се подобрува прилично брзо. Тоа е затоа што нема толку многу фокус на положбата на телото, рамнотежата и координацијата што доаѓа од сквотови со грб. Хак сквотот ви овозможува да се фокусирате на мускулите, моќта и возењето на тежината нагоре. 

4. Ги гради вашите тетиви Движењето на сквотот не ги таргетира само четирите и глутусите, туку и тетивата. И покрај тоа што сте во навалена положба со хакерски чучњеви, сè уште има активирање на тетивата. Бидејќи сте заглавени во позиција, може да забележите дека е полесно да ги заглавите тетивата и да се фокусирате на нив во текот на сквотот. 

5. Хак сквотови Изградба на јачина на јадрото Вежбите за целото тело, како што се мртво кревање и чучњеви, бараат активирање на големото стебло. За ова се потребни силни стомачни. Хак сквотови, исто така, бараат ангажман на јадрото, но многу е полесно да се фокусирате на вашето јадро бидејќи сте заклучени во позиција. Редовното сквотирање со грб бара фокус на сите делови од телото. Со хак сквотот, можете поефикасно да го вклучите вашето јадро затоа што не треба да се грижите за балансирање на мрената на грбот и положбата на вашето тело.

video

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта