категорија
Појас за кревање тегови

Споделете го производот во вашиот:
  • Целта на користењето на појасот за кревање тегови е да се подобри стабилноста и поддршката на јадрото преку дополнителен интра-абдоминален притисок.
  • За да го направите ова, нашиот појас за кревање тегови има иста ширина околу целиот појас за да ги заштити, поддржува и придвижува перформансите.
Опис на производот

Појасот за кревање тегови е ергономски дизајниран за да обезбеди цврста и удобна лумбална поддршка за време на секаков вид на тренинг за сила.

Водоотпорно јадро од пена со нашата четкана обвивка од трико и меки врзани рабови и Прилагодете се за да се вклопи цврсто за правилен ефект со прстен со низок вртежен момент и затворање со кука и јамка.

Намалете ја флексијата на 'рбетот создавајќи побезбедна биомеханика при кревање и обезбедува супериорна поддршка за грбот и абдоменот. појаси за кревање тегови идеална алатка која ќе ви помогне да ги совладате вежбите со дополнителна сигурност и самодоверба, како што се: чучњеви, летање, кревање мртви, потисници. Овој појас не е ограничен само на движењата на нозете - можете лесно да го вклучите во вашиот напреден тренинг за грбот и рамената: стоење свиткани редови, стоење притискање на рамената над главата и многу повеќе!

Погоден за секаков вид на тренинзи за јачина. Различни опции за големина: 80/90/100/110CM

Параметар на производот

Точка бр. YL-FW-512
материјал ЕВА
Боја Прилагодено
логото Прилагодено
video

стоки_видео

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта