категорија
Обвивка за зглоб за подигнување тегови

Споделете го производот во вашиот:
  • Made from durable stretchy material, which makes it adjustable to tightness and comfort degree. 
  • Perfectly fit both left and right wrists.
  • Thumb loop makes the wrist brace easy to put on and take off.

  • High-quality hook and loop prevents displacement of the support wrap during exercise.

Опис на производот

详情 页 _02详情 页 _03详情 页 _05

Параметар на производот

точка бр. YL-FW-502
име на продукт Обвивка за зглоб за подигнување тегови
Боја Прилагодено
ЛОГО Прилагодено
големина 40*8CM(CUSTOMIZED)
Пакување 1PR/COLRO BOX
материјал NYLON


Карактеристики

1.Wrist Wraps provide extra wrist support when you need it, perfect for supporting your wrist during powerlifting, deadlifts and squats.

2.Features an elastic thumb loop that ensures secure and correct placement of the bandages, while the extended unique Velcro closure system allows for easy adjustment and ensures that the wraps stay secure while you exercise.

3.Affordable but durable wraps are wrist wraps made from 40% elastic, 10% polyester, 50% cotton blend that absorbs excess moisture and does not irritate the skin.

4.18 inches long and 3 inches wide, these lifting wraps are one size fits all and are sold as a pair. Can be washed in slightly warm soapy water, dry at normal room temperature.

5.Wrist Wraps are rigid yet flexible to support your wrist while maximizing lifting potential. A must have for the gym to protect your wrists from injury and train you harder.


контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта