категорија
Обвивка за зглоб за кревање тегови

Споделете го производот во вашиот:
  • Еластичен материјал
  • Width and length
  • Метод на прилагодување

  • Бои и модели

Опис на производот

Weightlifting wrist straps are usually made of elastic materials, which can help weightlifters enhance the support and stability of the wrist when lifting heavy weights. It is one of the important auxiliary equipment for weightlifters and can provide additional support and stability. Help them train more safely and efficiently during weightlifting.

Параметар на производот

точка бр. YL-FW-502
име на продукт Обвивка за зглоб за кревање тегови
Боја Прилагодено
ЛОГО Прилагодено
материјал Polyester,cotton,neoprene,etc


Карактеристики
  1. Usually made of elastic material, such as polyester fiber, cotton, etc. This material can provide some tension to enhance the support ability of the wrist.

  2. Its width and length are usually customized according to the needs of different groups of people. Generally speaking, wrist straps with a wider width can provide better support, and wrist straps with longer lengths can provide better wrapping and stability.

  3. Hook-and-loop or Velcro-type adjustment method is adopted. A hook-and-loop wrist strap can be adjusted as needed, while a Velcro strap is easier to use but may have a narrower range of adjustment.

  4. Knit weightlifting wrist straps are often available in a variety of colors and patterns, and these designs can both enhance the aesthetics of the wrist strap and make it more personal.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта