категорија
Рамче со кука од најлон челик

Споделете го производот во вашиот:
  • Built in Adjustable
  • Pull-up hand guard, snatch dumbbell/Barball hand guard

  • Eliminates Grip Fatigue and failure

Опис на производот

If you're halfway through a pull-up and feeling overwhelmed, wrap the Hook Grips Strap on to the device. This is 3 times more effective than normal grips.

Lasting training, there will be no hand friction blisters, broken skin.


Параметар на производот
Број на модел YL-FW-516
големина 7.4 * 6.5 * 6.4cm
Боја Приспособлива боја
Пакување Прилагодено
Тежина 10kg/20kg/30kg/40kg/50kg
логото прилагодено лого


Карактеристики
  1. Max bear weight 150kgs

  2. Nylon and Steel combination, more wrist protection

  3. Grab all the barbells with ease


контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта