категорија
Опрема за вежбање за напојување во теретана Хексадецимален гумен гира

Споделете го производот во вашиот:
  • Електропланирана зафат, јачина што не се лизга
  • Нема чуден мирис, нема избледување
  • Шестоаголен дизајн безбеден и стабилен
Опис на производот

Со дизајн обложен со гума, овие тегови се сигурна опција за секој, почетник или искусен кревач, кој е заинтересиран за нивната кондиција. Тешките глави со гумена обвивка го ограничуваат абењето и кинењето на тегови, што ги прави многу издржливи, го намалува шумот за време на вежбањето и ги штити подот и површините. Хромирана рачка е ергономски дизајнирана за удобно чувство, со виткање за да се спречи лизгање и да се овозможи цврсто држење. Поради нивната хексагонална форма, овие тегови не се тркалаат кога не се користат.

Параметар на производот
Модел НЕ. YL-FW-201
име на продукт Хексадецимален гумен гира
материјал леано железо + топчеста глава обложена со гума, рачка од нерѓосувачки челик
Боја Црно или како што е прилагодено
Тежина 2.5-75KG/5-150LB
ЛОГО Прилагодено


Карактеристики

Хексадецимален гира обложена со гума е направен од цврсто јадро од леано железо за да помогне да се обезбеди цврстина и да се спречи оштетување на подот и опремата. Дизајнот во форма на шестоаголник ги спречува теговите да се тркалаат и обезбедува подостапно складирање.

Совети за квалитетно проценување:

СОВЕТ #1 Тежина: споредете ја вистинската тежина и означената тежина; опсегот на грешка е генерално во рамките на 3%.

СОВЕТ бр. 2 Мирис: колку повеќе има послаби рециклирани материјали, толку потешка ќе биде мирисот.

СОВЕТ бр. 3 Финиш: површината на добра гира е мазна и рамна со фини шевови. Покрај тоа, колку е подебел површинскиот слој или гумениот слој, толку е поиздржлив.

video

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта