категорија
Исправен велосипед со магнетна отпорност

Споделете го производот во вашиот:

LED display, it shows heart rate, resistance, time and other exercisedatea during exercise.

Параметар на производот
Точка бр YL-FW-821
пакување Големина Кутија од иверица: 1280*620*850мм
Користење на големина 1150 535 * * 1500mm
Големина на цевка Aluminum tube(105mm*81.5mm*3mm)
Материјал на цевката Q235
Рачка со материјал Plastic Dipping
Моторни Self Generator
Ниво на отпор 26 Нивоа
Прилагодување на отпорот Adjust by pressing button
Срцева стапка монитор Handrail Heart Rate Tablets&Wireless Heart Rate Testing(Optional)
Екран ЛЕР
Носива 150kg
Нето маса 65kg
Бруто тежина 95kg


Карактеристики

Ergonomic design, using precise tilt angle positioning to ensure propermoment of the lower part of the body, reduce the pressure on the knee, and increase the comfort of riding.

Equipped with easy-to-adjust pedal straps. Users can quickly adjustthe pedal straps to make riding easier.

26 resistance levels,adjust the training intensity quickly and easily.Contact heart rate handle and wireless heart rate belt provide userswith heart rate monitoring solutions.


контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта