категорија
Бол на топката

Споделете го производот во вашиот:
  • Boxing speed ball is a kind of equipment used for boxing training, usually made of PU material.

  • Durability: Compared with PVC and other synthetic materials, PU material is more wear-resistant and durable, and can withstand long-term high-intensity training.

  • Lightweight: PU material is light in weight, which makes the speed ball easier to control and improves the flexibility of training.

Параметар на производот
Број на модел YL-BX-203
име на продукт Бол на топката
материјал Natural leather/PU leather
Пополнување

ЕПЕ пена

пакет Опра торба
Боја Прилагодено


Карактеристики

1)Good elasticity: The speed ball made of PU material has good elasticity and can provide stable rebound force, which is helpful for practitioners to master hitting skills.

2)Easy to clean: The PU material has a smooth surface, which is not easy to adhere to dust and dirt, and is easy to clean.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта