категорија
Тренинг боксерски натпревар Боксерски ракавици

Споделете го производот во вашиот:
  • Protection: protect the hands of the boxer from injury

  • Longer Training Sessions: The extra padding in boxing gloves allows for longer and more intense training sessions.

  • Equalization: help equalize the playing field between boxers of different sizes and skill levels.

  • Reduced Risk of Cuts: reduce the risk of cuts and bruises to the face of the boxer receiving punches.

Параметар на производот

точка бр. YL- BX-121
име на продукт Боксерска ракавица
големина
8/10/12/14/16oz
Боја Индивидуализира
материјал PU+high elastic foam 
пакет опп кеса + картон


Карактеристики

Padding: The most crucial characteristic of boxing gloves is the padding, which is designed to absorb and distribute the force of punches. The padding is typically made from foam or gel, and the thickness and density of the padding vary depending on the weight of the gloves.

Weight: Boxing gloves come in different weights, ranging from 8 ounces to 20 ounces. The weight of the gloves is significant because it affects the impact of punches and the speed of movement. Heavier gloves are typically used for training and sparring, while lighter gloves are used for competitions.

Closure: Boxing gloves typically have either a lace-up closure or a hook-and-loop closure. Lace-up gloves provide a more secure fit, but they require assistance to put on and take off. Hook-and-loop gloves are easier to put on and take off, but they may not provide as secure a fit as lace-up gloves.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта