категорија
Задебелени Ракавици за боксерска вреќа за вежбање

Споделете го производот во вашиот:
  • Protection: offer protection to your hands and wrists during training or competition
  • Comfort:breathable materials and padding that conforms to the shape of your hand
  • Support:provide support to your wrists, reducing the risk of sprains and other injuries
  • Durability: with tough materials and reinforced seams
Параметар на производот

точка бр. YL- BX-120
име на продукт Боксерска ракавица
големина
8/10/12/14/16oz
Боја Индивидуализира
материјал pu+one-piece molded liner
пакет opp bag+carton


Карактеристики

Material: The material used for boxing gloves can vary, but leather is the most common. High-quality leather gloves are durable and provide good protection and performance. Synthetic materials, such as vinyl or polyurethane, are also used, but they are generally less durable and offer less protection.

Shape: Boxing gloves are designed with a distinctive shape that allows fighters to make a fist while still providing protection to the fingers and thumb. The shape can vary slightly depending on the brand and model of the gloves.

Thumb Attachment: The thumb attachment of boxing gloves is designed to protect the thumb and prevent it from being accidentally bent back or injured during a punch. There are different types of thumb attachments, including attached thumbs, separate thumbs, and thumb loops.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта