категорија
Боксерска ракавица

Споделете го производот во вашиот:
  • Durability: Compared with genuine leather, PU material is more wear-resistant and can be used for a longer time.

  • Breathability: Compared with PVC and other synthetic materials, PU material is more breathable, which reduces the moisture inside the glove and improves comfort.

  • It can reduce the cost burden on the premise of ensuring the quality of gloves, and provide a more economical and affordable choice for the majority of boxing enthusiasts.

Параметар на производот

точка бр. YL- BX-116
име на продукт Боксерска ракавица
големина
8/10/12/14/16oz
Боја Индивидуализира
материјал PU + композитна пена со висока еластичност
пакет опп кеса + картон


Карактеристики

Easy to clean: The PU material has a smooth surface, which is not easy to adhere to dust and dirt, and is easy to clean.

Low cost: Compared with genuine leather materials, the cost of PU materials is lower, and the price is relatively more affordable.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта