категорија
47" Олимписки EZ Curl Weight Bar

Споделете го производот во вашиот:
  • Curl bar is made of solid steel in a chrome finish
  • The knurling on the bar allows your hand to grip the bar securely. weight plates are secured with star-locked collars to prevent them from sliding off during the exercise.
  • Уникатната структура на лесната шипка го олеснува прецизниот контакт на вашата рака на вратилото за супериорно држење. Овозможува и повеќекратни позиции за држење за удобно кревање.
Опис на производот

2m EZ Olympic bending bar is made of steel, the strength and toughness of the bar is higher, its welding performance is better, corrosion resistance is stronger, and it is not easy to rust. Sleeve surface is treated by electroplating, which is smooth and beautiful. The double knurling design on the grip effectively increases the friction between the hand and the bar to improve hand grip. Bending bar design helps to reduce the pressure on the wrist and reduce the risk of injury for triceps exercise.

Параметар на производот

Ставка.Бр. YL-FW-408
материјал челик
Тежина 10kgs
Должина на 120 см (толеранција +/-0.5 мм)
транспорт капацитет 500lbs
Затегнувачка цврстина 110 илјади PSI
Дијаметар на зафат 25 / 28мм
Третман на површината за зафат галванизирање
Нурлинг double knurling 1.2mm
Дијаметар на ракавот 50mm
Должина на ракав 17cm
Третман на површината на ракавот галванизирање
Карактеристики
недефиниран
Интегрално лиење без прачка за заварување, производот е посилен и понослив.
Уникатната структура на лесната шипка го олеснува прецизниот контакт на вашата рака на вратилото за супериорно држење. Овозможува и повеќекратни позиции за држење за удобно кревање.
недефиниран
недефиниран
Дијамантски текстура knuring
video

Пакување
Секоја торба за компјутер + хартиена цевка + дрвена кутија
недефиниран
Опра торба
контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта