категорија
Лента со хексадецимален стап

Споделете го производот во вашиот:
  • Polished process design, comfortable to touch, smooth and not stuck when exercising.
  • The surface is black sprayed to prevent rust.
  • Good load-bearing capacity, optional load-bearing capacity, its own weight meets the requirements of the industry, and the standard weight can have formal training.
  • Strictly selected materials for production, solid casting, the product feels smooth.
  • Various specifications can be customized according to demand.
Опис на производот

Purpose - Add to your home gym and fitness equipment repertoire with our hex shaped trap bars. Develop lower body strength in your quads, calves, ankles, and feet through deadlifts farmer carries, and squats.

Usage - We recommend using in a gym setting where your flooring is protected. Bumper plates will complement this well because you can drop without fear of damaging your gear or floor. Just slide onto the bar and slide our clamp collars on for a tight fit.

Materials - Solid, heavy-duty steel and high gloss, powder coated black paint (black).

What’s Inside - (1) Hex shaped trap bar.

Product Specifications - Overall dimensions - 55.75” x 23.1” x 5.25” with 9.25” loading arm and 11.25” handle length. Handle-to-handle length 23.25”. Total Weight Capacity is 1000 pounds.

Параметар на производот
Број на модел YL-FW-416
Должина на 1400 / 1800 / 2200mm
материјал челик
Боја црна
логото Прилагодено лого
дијаметар 28mm
video

Пакување
1 парче / меур филм, 20 парчиња / дрвена кутија
недефиниран
Дрвена кутија
контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта