категорија
Олимписки бар за кревање тегови за обука за мажи

Споделете го производот во вашиот:
  • Olympic Weightlifting Bar is stylish and has a huge tensile strength
  • The 4 rollers enhance the rotation force while reducing friction and wear.
  • The surface layer of the sleeves are electroplated, making the surface smoother, more beautiful, and easier to load and unload plates onto.
  • The electroplated grip ensures the corrosion resistance of the poles. The medium level knurled design on the surface handles improves the grip and comfort. Even if the palm of the hand sweats during exercise, the barbell can still be firmly gripped.
Опис на производот

Men’s Training olympic weightlifting bar is stylish and has a huge tensile strength. The 4 rollers enhance the rotation force while reducing friction and wear. The surface layer of the sleeves are electroplated, making the surface smoother, more beautiful, and easier to load and unload plates onto. The electroplated grip ensures the corrosion resistance of the poles. The medium level knurled design on the surface handles improves the grip and comfort. Even if the palm of the hand sweats during exercise, the мрена can still be firmly gripped.


Параметар на производот

Ставка.Бр. YL-FW-403
материјал 45 # челик
Тежина 20kgs
Должина на 220 см (толеранција +/-0.5 мм)
Понесување тежина 700lbs
Нурлинг IWF1.2 мм
имајќи игла ролериx4 бакарен ракавx2
Затегнувачка цврстина 140 илјади PSI
Дијаметар на зафат 28mm
Должина на зафат 131cm
Третман на површината за зафат галванизирање
Дијаметар на ракавот 50mm
Должина на ракав 41cm
Третман на површината на ракавот галванизирање
Карактеристики
недефиниран
Дизајн со виткање: Во согласност со стандардните ознаки за виткање на IWF, оваа мрена има два дела на виткање во рачната област со растојание од 5 мм. Ова виткање е убаво и го подобрува стисокот.
Откријте: Нашите мрена немаат недостатоци како што се пукнатини, подмножества на згура, меурчиња и други безбедносни критични дефекти. Под дејство на статичко оптоварување 3800N, вредноста на кружниот скок на шипката по отстранувањето на надворешната сила не е поголема од 0.6 mm. Зрната со 4 ролки со игла, 2 бакарни ракави и ракави за шипки за шипка можат флексибилно да се ротираат.
недефиниран
недефиниран
Логото и ознаката за тежината се изгравирани на двата краја на столбот. Тие се издржливи, не се лесни за избледување или носење и имаат сеопфатна комерцијална гаранција од 18 месеци.
video

Пакување
Секоја торба за компјутер + хартиена цевка + дрвена кутија
недефиниран
Опра торба
контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта