категорија
Повлекување на ѕидот

Споделете го производот во вашиот:
  • Wooden panel: The wall used for pull-ups is usually made of durable wood that can withstand the weight of people pulling themselves up.

  • Grip placements: The wooden panel is equipped with multiple grips in various shapes.

  • Height adjustments: The height of the wooden wall can be adjusted to suit the user's height and fitness level.

Опис на производот

Wooden wall pull-up is a type of exercise that involves pulling oneself up using a wooden wall with strategically placed grips. Here are some common features and descriptions of wooden wall pull-ups.

Параметар на производот

Точка бр
Yl-FO-139
материјал plywood/pine wood
големина 80 * 15.8 * 195cm
Странична плоча 10 * 3cm
Задна плоча 1.8cm
Тркалезна прачка 3.3cm
Тежина
9.5kgКарактеристики

Safety equipment: Users may use safety equipment like harnesses, ropes, or yoga mats to prevent injuries and cushion their landing.

Repetitions tracking: Some wooden wall pull-up systems may feature a counter mechanism to count the number of pull-ups performed, which can provide motivation and help users track their progress.

Different grip options: There are different kinds of grip options such as rock climbing holds, pinch holds, slopers or large holds which offer varied levels of difficulty for the user.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта