категорија
Дрвен ѕид повлекување

Споделете го производот во вашиот:
  • Дрвени панели: Ѕидот што се користи за влечење обично е направен од издржливо дрво што може да ја издржи тежината на луѓето што се креваат нагоре.

  • Поставување на рачки: Дрвената плоча е опремена со повеќе рачки во различни форми.

  • Прилагодување на висината: Висината на дрвениот ѕид може да се прилагоди за да одговара на висината и нивото на кондиција на корисникот.

Опис на производот

Повлекување на дрвени ѕидови е вид на вежба која вклучува влечење нагоре со помош на дрвен ѕид со стратешки поставени рачки. Еве неколку вообичаени карактеристики и описи на дрвени ѕидни влечења.

Параметар на производот

Точка бр
Yl-FO-140
материјал иверица/борово дрво
големина 80 * 52.5 * 220cm
Странична плоча 10 * 3cm
Задна плоча 1.8cm
Тркалезна прачка 3.3cm
Тежина
17kgКарактеристики

Безбедносна опрема: Корисниците може да користат заштитна опрема како што се прицврстувачи, јажиња или јога душеци за да спречат повреди и да го амортизираат нивното слетување.

Следење на повторувања: Некои системи за повлекување на дрвени ѕидови може да имаат механизам за броење на бројот на извршени повлекувања, што може да обезбеди мотивација и да им помогне на корисниците да го следат нивниот напредок.

Различни опции за држење: Постојат различни видови опции за држење, како што се држачи за качување по карпи, држачи за штипкање, коси или големи држачи кои нудат различни нивоа на тежина за корисникот.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта