категорија
Прилагодено пилатес прстен Боди билдинг Пилатес прстен

Споделете го производот во вашиот:

*Помош за јога, заштита на животната средина и безопасни, обликување и самокултивирање, подобрување на темпераментот.

*Обликување на целото тело, висока еластичност и отпорност на притисок, заштита на околината и издржливост.                   

*Прстените за пилатес се користат во различни форми, преку контрола, притисок и координација за време на вежбите.                 

*Нелизгава рачка во форма на полумесечина, жлебот одговара на кривата на човечкото тело.


Опис на производот


Рачка која не се лизга во форма на полумесечина, жлебот одговара на кривата на човечкото тело. Фиберглас е отпорен на корозија, висока јачина, отпорен на притисок, безбеден и издржлив. Задебелена обвивка од пена, без мирис, антикомпресија, долготрајна. Рачка што не се лизга, не се лизга при потење.

Параметар на производот

точка бр. YL-YG-339
големина ДОЛЖИНА 53.5СМ
Боја Сива, црна, жолта, сина, црвена, зелена, портокалова, виолетова и др
логото Прилагодено
материјал PP, TPR, стаклени влакна, пена
Карактеристики

Пилатес прстенот има карактеристики на мала тежина, лесно ракување, безбедна и удобна употреба, итн. Може да им обезбеди на тренерите програми за обука како што се мускулна тензија, издржливост на мускулите, рамнотежа на телото и координација на телото. Неговата цврстина може да ги води и да им помогне на практичарите ефективно да согледаат и да вршат сила.

Кога телото врши притисок или напнатост на кругот, еластичноста на кругот ќе го поттикне телото да реагира посилно, а мускулите од сите големини можат повеќе да се активираат. Чувството и ефектот на вежбата се неверојатни. Така е познат и како „магичен круг“. Кругот Пилатес може да го поддржи, поправа, балансира и генерира отпор кон телото, со што носи очигледни промени во губењето на тежината и обликувањето на практикантот со двојно поголем резултат со половина напор.


контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта