категорија
Силиконски точки Јога пешкир

Споделете го производот во вашиот:
  • Ткаенина: употребата на домашни предива од суперфибер преку специјална обработка и ткаење, доцниот процес на боење вклучува: отворено влакно, тресење зрно, боење, фиксирање на бојата, правење на ткаенината повеќе впива вода, помека, површината на текстурата расфрлана, површината на ткаенината повеќе конкавно и конвексно чувство.
  • Боење: сертифицирано од SGS и AZO. Без тешки метали, еколошки бои.
  • ПВЦ директни анти-лизгачки колоидни честички: честичките се тркалезни и полни и меки, со дијаметар од околу 4 mm, растојание од околу 5 mm, околу 1 mm повисоко од површината на ткаенината. Навистина игра лизгање и може ефективно да игра улога на масажа.
  • Заклучување на рабовите: 6 високо еластична брава на рабовите, плус 2 конци за шиење, цврсто заклучување на рабовите без истекување, ширина на рабовите до 6 мм, цврсто и издржливо, може да се мие во машина повеќе од 600 пати.
  • Големина: 183*63 см
Опис на производот

Јога пешкир здрав материјал, безбеден без мирис; И машки и женски; Мека, удобна, светла боја, без бактерии, без мирис, без топка, без коса, без свила.

Место на а Јога МАТ да ја апсорбира потта и да го спречи вдишувањето на бактериите од подлогата и да го спречи вдишувањето на бактерии или грини од прашина кога одредени движења на лицето се приближуваат до подлогата додека вежбате јога. апсорпција и брзо сушење. Лесен, разновиден и лесен за носење. Се пере во машина за лесно чистење. На задната страна има колоидни честички против лизгање, така што пешкирот може да се фиксира на подлогата без лизгање, што може ефикасно да помогне во истегнување и рамнотежа на вежбањето јога и да ја подобри безбедноста и удобноста при вежбањето.

Во процесот на вежбање, конкавните и конвексните колоидни честички имаат добар ефект на масажа на стапалата на стапалата и грбот и ја поттикнуваат циркулацијата на крвта. 

Параметар на производот
Број на модел YL-YG-312
име на продукт Силиконски точки Јога пешкир
материјал Микрофибер, силикон
Боја
Црвена, сина, зелена или прилагодена
Тежина 460g
логото Прилагодено
големина 183 * 63CM
пакет Polybag или прилагодено
функција Тренинг за тело
функција Долгорочните
video

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта