категорија
Јога Stretch Band

Споделете го производот во вашиот:
 • Прилагодлива должина
 • Лесен и лесен за носење

 • Мека текстура

 • Can be used for various exercises

 • Подобрете ја флексибилноста

 • Подобрете го држењето на телото

 • Supports body stretching

Опис на производот

A yoga stretch strap is a yoga aid usually made of a soft material such as cotton, nylon, or latex. In conclusion, the yoga stretch strap is a very useful yoga tool that can help you better master various yoga exercises and poses, improve your body's flexibility and balance, and reduce the risk of physical injury caused by stretching.

Параметар на производот

Точка бр. YL-YG-348
Боја
Прилагодена боја
логото
Прилагодено лого
материјал Cotton,nylon,latex,polyester,etcКарактеристики
 1. It has an adjustable length, which means you can stretch it to the proper length according to your needs.

 2. Due to the lightweight material, the yoga stretch strap is easy to carry and store.

 3. Usually made of soft material, which makes it comfortable to use.

 4. Can be used for various yoga exercises, including deep stretching, improving balance and strengthening muscle strength.

 5. Practicing with yoga stretch straps can help improve the flexibility and balance of the body.

 6. Through the yoga stretching straps, you can better grasp the body posture, improve the symmetry and posture of the body.

 7. Using yoga stretch straps can provide extra support when stretching, reducing the risk of physical injury caused by stretching.

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта