категорија
ПВЦ точки Јога пешкир

Споделете го производот во вашиот:
  • Ткаенина: употребата на домашни предива од суперфибер преку специјална обработка и ткаење, доцниот процес на боење вклучува: отворено влакно, тресење зрно, боење, фиксирање на бојата, правење на ткаенината повеќе впива вода, помека, површината на текстурата расфрлана, површината на ткаенината повеќе конкавно и конвексно чувство.
  • Боење: сертифицирано од SGS и AZO. Без тешки метали, еколошки бои.
  • ПВЦ директни анти-лизгачки колоидни честички: честичките се тркалезни и полни и меки, со дијаметар од околу 4 mm, растојание од околу 5 mm, околу 1 mm повисоко од површината на ткаенината. Навистина игра лизгање и може ефективно да игра улога на масажа.
  • Заклучување на рабовите: 6 високо еластична брава на рабовите, плус 2 конци за шиење, цврсто заклучување на рабовите без истекување, ширина на рабовите до 6 мм, цврсто и издржливо, може да се мие во машина повеќе од 600 пати.
  • Големина: 183*63 см
Опис на производот

Јога пешкир здрав материјал, безбеден без мирис; И машки и женски; Мека, удобна, светла боја, без бактерии, без мирис, без топка, без коса, без свила. Јога МАТ да ја апсорбира потта и да го спречи вдишувањето на бактериите од подлогата и да го спречи вдишувањето на бактерии или грини од прашина кога одредени движења на лицето се приближуваат до подлогата додека вежбате јога. апсорпција и брзо сушење. Лесен, разновиден и лесен за носење. Се пере во машина за лесно чистење. На задната страна има колоидни честички против лизгање, така што пешкирот може да се фиксира на подлогата без лизгање, што може ефикасно да помогне во истегнување и рамнотежа на вежбањето јога и да ја подобри безбедноста и удобноста при вежбањето. Во процесот на вежбање , конкавните и конвексните колоидни честички имаат добар ефект на масажа на стапалата на стапалата и грбот и ја поттикнуваат циркулацијата на крвта. 

1

Параметар на производот
Број на модел YL-YG-311
Име на производот Јога пешкир
материјал Микрофибер, ПВЦ
Боја Виолетова или прилагодено
Тежина 460g
логото Прилагодено
големина 183 * 63CM
пакет Polybag или прилагодено
video

контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта