категорија
Меки памучни покривки Перница за јога

Споделете го производот во вашиот:
  • Removeable pillowcase and core, easy to remove, clean and carry.
  • Stable support and not easy to collapse or distort.
  • The surface fabric is soft,comfortable,skin-friendly and harmless.
  • Assit you in doing stretching and relaxation exercises.
Опис на производот


Параметар на производот

точка бр. YL-YG-317
име на продукт yoga bolster
големина 66*25*14cm,72*25*14cm or as customized
Боја red,gray,yellow,green,pink......
Пакување polybag+carton or as customized
Тежина 0.5-1KG


Карактеристики

*This yoga bolster is smooth, comfortable, and breathable because it is made of 100% cotton.

It provides comfy support for every asana you perform during your spare time.

*Yoga is an exercise that makes you sweat a lot. Luckily, our yoga pillow is moisture-wicking, keeping you fresh throughout your workout. Our product also dries quicker than expected.

*This pillow is portable that you can carry to your yoga classes and travel. It only weighs a few pounds that won’t add an extra weight to your backpack, minimizing your risk of any shoulder, neck, or back pain.

*Yoga is known for difficult poses, which is why you should invest in a good pillow to protect you against serious injuries, and this is where our product excels at.

*Although our yoga pillow is moisture-wicking, its cover accumulates dirt and dust, especially with repetitive use. Fortunately, its cover is washable. So, once the cover gets dirty, just put it in your washing machine for a quick refresh.контактирајте не
Дознајте повеќе од ЧПП
Ќе најдете дека работите во вистинско партнерство што резултира со неверојатно искуство и краен производ кој е најдобар.
Како да добиете примерок?
Боја и примерок картичка може да бидеобезбедени бесплатно, плаќаат само за испорака. За приспособени примероци, ве молиме контактирајте со нас.
Дали нудите гаранција за производите?
Да, ние нудиме 1-3 години гаранција за нашите производи.
Како да се справите со неисправните производи или да ги вратите парите на неисправните производи?
Прво. Нашите производи се произведуваат во строг систем за контрола на квалитетот и стапката на неисправност ќе биде помала од 0.2%. Второ. За време на гарантниот период, ќе ве замениме со нови делови.
Што е со плаќањето?
Ние прифаќаме плаќање со alibaba trade assurance или T/T или L/C плаќања.
Ако имате повеќе прашања, ве молиме испратете ни е-пошта